דברים שכדאי לעשות כדי להגדיל את הפנסיה:

 1. לא להוציא את כספי הפיצויים – שימוש בכספים האלה יקטין את הפנסיה בעד 40%. זה הסעיף הכי חשוב ודרמטי שכן הוא המשפיע הגדול ביותר על הפנסיה. במיוחד לא להוציא את הכספים בתור צעירים שכן אז לכספים הללו יש את אפקט הריבית דריבית הגדול ביותר.
 2. לא למשוך קרן השתלמות כל 6 שנים – כדי לא לאבד את הטבת המס.
 3. להתמקח על דמי ניהול – דמי הניהול משפיעים באופן חד משמעי על הפנסיה שלנו, ולכן כדאי להתמקח אם אפשר.
 4. להגדיל את הפרשות הפנסיה מ 5% ל 7% – הגדלת ההפרשות מגדילה את הפנסיה באופן ישיר. כל 100 שקלים נוספים המופרשים לפנסיה מגיל 30 ואילך, תגדיל את הפנסיה בעוד 400 שקלים !
 5. רווקים בלבד –  ביטול קצבת שארים בקרן פנסיה – על פי החוק, בשונה מביטוח מנהלים, שמאפשר לרשום את כל מי שרוצים כמוטב שיוכל לקבל במקרה מוות את תשלומי ביטוח החיים,
  בקרן פנסיה יכולים לקבל אותה רק בני זוג או ילדים בני פחות מ-21. העובדה שאותם חוסכים מתויגים ברישומי קרנות הפנסיה כרווקים לא משנה דבר. הם עדיין ממשיכים לשלם את הפרמיה על ביטוח שארים.
  חוסכים רווקים שרוצים לתקן את העיוות צריכים לפנות ביוזמתם לקרנות הפנסיה ולמלא טופס שבו הם מבקשים לעבור למסלול בודד, שם לא נגבית פרמיה על ביטוח שארים.
  ע"מ לדעת שאכן בוצעה הבקשה שלכם – צריך להסתכל בדוחות קרן הפנסיה, ולראות שכתוב שהשארים (אלמנה ויתומים) יקבלו 0 שקלים\אחוזים בתור קצבה. אם רשום סכום כלשהו – סימן שההוראה לא בוצעה.
 6. בחירת מסלול השקעה מתאים – עם סיכון\ מנייתי לצעירים, חסר סיכון למבוגרים, כשהמומלץ ביותר הוא המודל הצ'יליאני, שמדבר בדיוק על זה. (אין עדיין מסלול כזה בכל חברות הפנסיה)
 7. בחירת מסלול פנסיוני מותאם ספציפית אליכם – האם יש לכם שארים (בן\בת זוג או ילדים) האם אתם מבוטחים כבר או צריכים לבטח אובדן כושר עבודה (א.כ.ע)
מודעות פרסומת